loading

Emisja CO2


Mamy na swoim koncie wiele przełomowych osiągnięć i innowacji w działaniach na rzecz ochrony środowiska. Jako pierwsi w 1981 roku zastosowaliśmy lakiery wodne w produkcji seryjnej. Kilka lat później wszystkie nasze samochody – od najmniejszych modeli po samochody dostawcze – zostały wyposażone w standardzie w katalizator. I tym razem byliśmy pionierami na rynku europejskim. Jesteśmy też pierwszym producentem samochodów, stosującym recykling tworzyw sztucznych. Jakie są nasze kolejne wyzwania? W zakładach GM w Saragossie powstaje właśnie największa na świecie elektrownia słoneczna o mocy 10 MW. Dzięki niej zredukujemy emisję CO2 aż o 6,7 tysięcy ton rocznie!

 

Wielokrotnie modele Opla biły rekordy w zakresie niskiego spalania przy zachowaniu osiągów silnika lub ich minimalnej utracie. W 2003 roku Corsa ECO zdobyła jako jedyny samochód pięć gwiazdek w teście „ADAC Eco Test”, oceniającym emisję spalin i CO2.

 

W trosce o środowisko stworzyliśmy modele ecoFLEX, łączące niskie zużycie paliwa z obniżonym poziomem emisji spalin. Modele CNG to z kolei bezkonkurencyjnie niskie koszty eksploatacji i aż do 80 procent mniej spalin niż dopuszczalna wartość maksymalna. Oferują zasięg do 380 km na gazie ziemnym i zapewniają niczym nieograniczone możliwości korzystania z kabiny i bagażnika.

 

Niniejsza tabela zawiera informacje na temat zużycia paliwa i emisji CO2 poszczególnych modeli samochodów marki Opel. Pomiar według dyrektywy 1999/100/EC.

Do góry