loading

informacje o firmie Opel Szpot


Pełna nazwa Szpot Spółka z o.o. Na motoryzacyjnej mapie Wielkopolski jesteśmy obecni od 24.05.1991 r.(data powstania). W roku 1992 została rozpoczęta budowa salonu i serwisu samochodowego w Swarzędzu. W roku 1993 nastąpiło podpisanie umowy z General Motors Poland, zapewniając stabilne funkcjonowanie firmy w branży motoryzacyjnej jako dealera marki OPEL.

 

Systematyczny rozwój przedsiębiorstwa umożliwił w 1997 roku rozpoczęcie budowy drugiego salonu i serwisu w Poznaniu, powodując tym samym wzrost znaczenia na wielkopolskim rynku samochodowym. To w konsekwencji stało się znaczącym pretekstem do rozbudowy Centrum Obsługi Samochodów Szpot w Swarzędzu i do stworzenia profesjonalnego kompleksu motoryzacyjnego.

 

W ramach Centrum Obsługi Samochodów dysponujemy nowoczesnym działem blacharsko - lakiernicznym. Prowadzimy wypożyczalnię samochodów, mamy Centrum Ubezpieczeń i całodobową pomoc drogową. Do dyspozycji naszych Klientów są trzy salony sprzedaży wraz z serwisami - w Poznaniu przy ulicy Kaliskiej 2 tel. 61 668 35 00 oraz w Swarzędzu przy ulicy Wrzesińskiej 191, tel. 61 65 44 300.

 

Od września 2003 roku prowadzimy w ramach jedynego w Polsce hipermarketu samochodowego obrót samochodami używanymi.

 

Dzisiaj jesteśmy autoryzowanym dealerem samochodów siedmiu marek. Poza wspomnianą marką Opel są to marki Chevrolet, Kia, SAAB i Isuzu. Jako jedna z trzech firm w Polsce oferujemy usługi autoryzowanego serwisu kultowych marek z USA, czyli Cadillac i Corvette

 

Obecnie zatrudniamy 190 pracowników (w tym mieszkańcy Gminy Swarzędz stanowią znaczną część naszego zespołu liczącą 62 osoby

 

Osiągnięcia:

 

Jako pierwsi wśród dealerów samochodów osobowych w Wielkopolsce otrzymaliśmy w maju 1999 roku certyfikat jakości ISO, potwierdzony w maju 2002 roku nowym certyfikatem ISO 9001:2000.

 

Jako pierwsi wśród dealerów General Motors w Wielkopolsce wprowadziliśmy we wrześniu 1999 roku program sprzedaży samochodów używanych z roczną gwarancją znany pod nazwą Opel OK.

 

Jako pierwszy autoryzowany dealer GM Poland w regionie zbudowaliśmy niemal w centrum Poznania salon sprzedaży marki Opel wraz z serwisem marek Opel i Chevrolet i nowoczesną myjnią samochodową.

 

Dwukrotnie zajmowaliśmy pierwsze miejsce wśród dealerów Opla pod względem liczby sprzedanych samochodów używanych.

 

Czterokrotnie znaleźliśmy się wśród laureatów rankingu Akademii Ekonomicznej i redakcji Głosu Wielkopolskiego "Złote Firmy Wielkopolski". Zaczęliśmy od 71 miejsca w roku 2000, następnie było 53 miejsce w roku 2001, 40 w roku 2002 i wreszcie bardzo wysokie - ósme miejsce w roku 2003 i 41 w roku 2004.

 

Czterokrotnie zdobyliśmy wyróżnienia w programie "Przedsiębiorstwo Fair Play", a w roku 2002 uzyskaliśmy ( jako pierwszy dealer samochodów w Polsce) najwyższe wyróżnienie w tym programie - Statuetkę Fair Play.

 

Jesteśmy dwukrotnymi laureatami prestiżowego konkursu "Hit 2000" i "Hit 2001".

 

Otrzymaliśmy Certyfikat konkursu "Dobre, bo polskie".

 

Dwukrotnie zostaliśmy wyróżnieni w ogólnopolskim konkursie firm "Polski Sukces 2000" i "Polski Sukces 2002".

 

Również dwukrotnie zostaliśmy wyróżnieni w regionalnym konkursie "Grand Prix Wielkopolski".

 

Dwukrotnie ( w latach 2001 i 2002 ) GMAC Bank Europe uhonorował nas jako jednego z trzech polskich dealerów statuetką za osiągniecie najlepszych wyników sprzedaży usług finansowych w sieci.

 

Ponadto w roku 2002 zostaliśmy członkiem Klubu Liderów Europejskich GMAC Bank Europe.

 

Mimo, iż pracujemy w warunkach bardzo ostrej konkurencji cały czas staramy się wspierać szczególnie tych, którym los poskąpił pełnej sprawności. Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski w Swarzędzu jest jednym z tych, którym pomagamy zarówno materialnie jak i rzeczowo. To między innymi dla dzieci niepełnosprawnych zorganizowaliśmy w latach 1998 i 1999 duże wydarzenia znane nie tylko w Wielkopolsce pod nazwą "Mikołaj z Oplem i Partnerami".

 

Z myślą o wszystkich dzieciach wprowadziliśmy do ponad 140 szkół od roku 2000 nasz autorski program edukacji komunikacyjnej pod nazwą "Moja rodzina jeździ bezpiecznym samochodem". Program ten został laureatem I nagrody w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez General Motors Poland na najlepszy projekt marketingowy "Dealer Marketing Excellence" w roku 2002.

 

W pięciu jego edycjach udział wzięło ponad 84 000 uczniów szkól podstawowych i gimnazjów Poznania oraz powiatów gnieźnieńskiego, poznańskiego, średzkiego, śremskiego oraz wrzesińskiego.

 

W trosce o szeroko rozumiane bezpieczeństwo głównie najmłodszych wraz z prezydentem Poznania oraz poznańskim Ogrodem Zoologicznym zorganizowaliśmy w latach 2001 i 2002 ,zawsze w ostatnią niedzielę wakacji letnich, festyn pod nazwą "Zo(o)bacz jak być bezpiecznym nie tylko na drodze".

 

We współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Swarzędz postanowiliśmy zadbać o profilaktykę w walce z nowotworem piersi, organizując z okazji Święta Kobiet bezpłatne badania mammograficzne.

 

Nieprzerwanie od 1993 roku organizujemy, najprawdopodobniej największe w Wielkopolsce, samochodowe rajdy rodzinne.

 

Nasze hasło reklamowe "Szpot... jesteśmy najbliżej" , to coś więcej niż hasło. To część naszej misji, zgodnie z którą chcemy być jak najbliżej naszych Klientów i naszego otoczenia, by czuli się w naszych samochodach i w naszej obecności nie tylko bezpiecznie, ale także pod każdym względem pewnie.

Do góry